filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
EnergaCamerimage
2010
http://www.camerimage.pl
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage
Data ogłoszenia nominacji:
27 listopada
Data wręczenia nagród:
4 grudnia
Zobacz forum
Złota Żaba
Najlepszy operator
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Wenecja
(2010)
Artur Reinhart
Rok 1939. Jedenastoletni Marek marzy o wyjeździe do Wenecji, jednak wybuch wojny krzyżuje plany. Chłopiec próbuje więc urządzić sobie namiastkę włoskiego miasta w starym dworku na polskiej wsi.
Udział w konkursie głównym
nominacje
127 godzin
(2010)
Enrique Chediak
,
Anthony Dod Mantle
Czarny łabędź
(2010)
Matthew Libatique
Essential Killing
(2010)
Adam Sikora
Incepcja
(2010)
Wally Pfister
Jak zostać królem
(2010)
Danny Cohen
Kolejny rok
(2010)
Dick Pope
Nazywam się Khan
(2010)
Ravi K. Chandran
Submarino
(2010)
Charlotte Bruus Christensen
Swansong: Story of Occi Byrne
(2009)
Alexander Du Prel
Wkraczając w pustkę
(2009)
Benoît Debie
Zeszłej nocy
(2010)
Peter Deming
zobacz wyniki ankiety
Srebrna Żaba
Najlepszy operator
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Milczące dusze
(2010)
Mikhail Krichman
Brązowa Żaba
Najlepszy operator
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Pogrzebany
(2010)
Eduard Grau
Młody Amerykanin budzi się zakopany w trumnie. Tlenu starczy mu na 90 min.
Konkurs Filmów Polskich - Złota Żaba
Najlepszy operator
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Różyczka
(2010)
Piotr Wojtowicz
Zaślepiona uczuciem do agenta tajnych służb dziewczyna rozkochuje w sobie na jego polecenie znanego pisarza. Jej zadaniem jest inwigilowanie kochanka.
Udział w konkursie
nominacje
Chrzest
(2010)
Paweł Flis
Erratum
(2010)
Przemysław Kamiński
Jutro będzie lepiej
(2010)
Artur Reinhart
Made in Poland
(2010)
Jolanta Dylewska
Wenecja
(2010)
Artur Reinhart
zobacz wyniki ankiety
Złota Kijanka
Najlepszy operator etiudy studenckiej
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Jutro mnie tu nie będzie
(2010)
Jakub Giza
Trzydziestoletnia Marta pragnie wyrwać się spod wpływu zaborczej matki i opuścić rodzinny dom.
Srebrna Kijanka
Zdobywca
zobacz wyniki ankiety
wygrane
St. Christophorus: Roadkill
(2010)
Jens Hallman
,
Phillip Haberlandt
Brązowa Kijanka
Zdobywca
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Bekas
(2010)
Johan Holmquist
Konkurs Debiutów Europejskich
Najlepszy reżyser
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Królestwo zwierząt
(2010)
David Michôd
Siedemnastoletni Josh kontynuuje tradycję w przestępczej rodzinie. Na trop jednego z braci trafia policja.
Konkurs Debiutów Operatorskich
Najlepszy debiut
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Królestwo zwierząt
(2010)
Adam Arkapaw
Siedemnastoletni Josh kontynuuje tradycję w przestępczej rodzinie. Na trop jednego z braci trafia policja.
Udział w konkursie
nominacje
Du Sköna
(2010)
Anders Nybø
Erratum
(2010)
Przemysław Kamiński
Gorzki
(2009)
Manuel Dacosse
I skuggan av värmen
(2009)
Gösta Reiland
Kim jestem?
(2010)
Andrey Ivanov
New York November
(2010)
Joachim Krenn
,
Jarrod Kloiber
Zwyczajna historia
(2009)
Ming-Kai Leung
zobacz wyniki ankiety
Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
Udział w konkursie
nominacje
Baderech Le'maala
(2009)
Shirly Berkovitz
Deklaracja nieśmiertelności
(2010)
Marcin Koszałka
Guanape Sur
(2010)
Jakob Stark
Hjemløs
(2010)
Minka Jakerson
,
Ditte Haarløv Johnsen
Inhale Exhale
(2010)
Kimmo Jaatinen
Inwentaryzacja
(2010)
Paweł Łoziński
Jeszcze się trzymam
(2010)
Luciano Cervio
Kawałek lata
(2010)
Paweł Chorzępa
Kochankowie
(2009)
Jakub Giza
Oslo våkner
(2009)
Patrik Säfström
Ruuhka
(2009)
Mikael Gustafsson
,
Oskar Forstén
Semangat
(2010)
Adam Gutch
Sun Come Up
(2011)
Tim Metzger
Takie życie...
(2010)
Alex Pavlović
Trapiche
(2009)
Luis Villacís
Wykreślając linijki
(2009)
Einav Giat
Złom z całego świata
(2009)
Yeon-Taek Seo
zobacz wyniki ankiety
Nagroda Discovery Networks Central Europe
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Arsy-Versy
(2009)
Jaro Vaľko
Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych
Grand Prix - Złota Żaba
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Wojna Restrepo
(2010)
Tim Hetherington
,
Sebastian Junger
Udział w konkursie
nominacje
Contact - australijska odyseja kosmiczna
(2009)
Bentley Dean
Idioci w Korei
(2009)
René Johannsen
Koniec Rosji
(2010)
Radosław Ładczuk
Mały lalkarz
(2010)
Michał Marczak
,
Marcin Sauter
Na północ od Kalabrii
(2009)
Radosław Ładczuk
,
Łukasz Gutt
Przysięga
(2010)
Kirsten Johnson
,
Laura Poitras
Summer Pasture
(2010)
Nelson Walker III
Tak żyć
(2009)
Thomas Burstyn
zobacz wyniki ankiety
Nagroda Discovery Networks Central Europe
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Mugabe i biały Afrykanin
(2009)
Andrew Thompson
Wyróżnienie
zobacz wyniki ankiety
wygrane
Listy z pustyni
(2010)
Pau Mirabet
za film, którego wyjątkowa kompozycja obrazuje surowe piękno indyjskiej pustyni oraz wpływ technologii na ludzkie życie
newsy
zobacz wszystkie
Plus Camerimage 2010: Polski operator ze Złotą Żabą
PLUS CAMERIMAGE 2010 cz. II: Uwaga, spadające głazy!
PLUS CAMERIMAGE 2010 cz. I: Złoty Łabędź?
Wyróżnieni w roku 2010
Królestwo zwierząt
(
2/2
)
Wenecja
(
1/2
)
Różyczka
(
1/1
)
Mugabe i biały Afrykanin
(
1/1
)
Pogrzebany
(
1/1
)
Wojna Restrepo
(
1/1
)
Jutro mnie tu nie będzie
(
1/1
)
St. Christophorus: Roadkill
(
1/1
)
Arsy-Versy
(
1/1
)
Milczące dusze
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.